REKREAČNÍ CHALUPA - ÚŠTĚK

PRODÁNO

Prodej krásné rekreační chalupy o dispozici 4+1, která prošla před přibližně patnácti lety kompletní a nákladnou rekonstrukcí. Objekt je na polosamotě s minimem sousedů a klidným prostředím v přírodě Českého středohoří, konkrétně části města Úštěk, osadě Zelený.

PREZENTACE

Videoprohlídka

v srdci přírody
jedinečná nemovitost
poctivá stavba
veliký prostor
vynikající poloha
celoročně obyvatelná

Půdorysy

1. nadzemní podlaží

2. nadzemní podlaží

O NEMOVITOSTI

Dům byl původně postaven mezi lety 1975 a 1981, kdy byl zkolaudován. Vznikl na základech přibližně sto padesát let starého stavení z čedičového lomového kamene a dostavěn z plných cihel. Aktuální dispozici a podobu mu před přibližně patnácti lety vtiskl tehdejší majitel – architekt, který se pustil do nákladné rekonstrukce.

Dům je dispozičně řešen jako 4+1 s tím, že v přízemí naleznete obývací pokoj s kuchyní, sociální zázemí, chodbu a garáž. Z té je vstup do skladovací místnosti a především velikého sklepa. Garáž není aktuálně využívaná pro parkování vozidla, současní majitelé do ní umístili saunu.

V podkroví se nacházejí tři samostatně přístupné pokoje. Dva menší (cca 11 m2) a jeden větší s přístupem na lodžii. Dále pak průchod na velikou (v současné době nevyužívanou) terasu. Z chodby se lze sklopným schodištěm dostat na půdu, kde je prostor vhodný pro uskladnění věcí, ale díky zpevněné podlaze a oknům ji lze využít třeba i jako noclehárnu pro početnější návštěvu.

Opravdu krásným prostorem domu je sklep, nacházející se pod obytnou částí. Ten tvoří dvě místnosti s klenutými stropy a přímo vybízí ke konání společenských akcí, pro které ji současní majitelé vybavili například držákem na projektor. V létě se zde navíc příjemně ochladíte.

Majitelé nechávají v rámci prodeje prakticky veškerý nábytek a vybavení. Nic tedy po koupi nebrání chalupu ihned (a to v jakémkoliv ročním období) začít využívat. Zatopit si můžete elektrickým kotlem s rozvodem do radiátorů s ovládám odkudkoliv pomocí aplikace v mobilu. Vždy tedy přijedete do vyhřátého interiéru. Kdo má rád praskání v krbu, užije si ho v obývacím pokoji. V kuchyňské části zase naleznete linku včetně spotřebičů.

Zajímavá je možnost rozšíření objektu o další prostory v západní části domu. Tam se nachází zbořené stavení, jehož základy jsou stále zakreslené v katastru nemovitostí. Přestože je tedy dům v chráněné krajinné oblasti, lze jej zvětšit a dále přizpůsobit potřebám nového majitele. Záměr přístavby byl již v minulosti schválen (vydáním stavebního povolení), jen k němu nedošlo.

Zahrada kolem domu má 1.733 m2 a ve své největší ploše za domem je řešena částečně terasovitě. Terén byl ale citlivě upraven tak, aby zde mohly vzniknout okrasné skalky, a zároveň byly zachovány dostatečné velké rovné plochy – pro posezení, bazén, trampolínu či zimní kluziště. Pozemek není oplocený, v přední části jej od cesty odděluje jen částečně živý plot. Toto nezvyklé řešení poskytuje pocit svobody a zahradu opticky snad ještě zvětšuje. Navíc nic nebrání vstupu do lesa, kterým je pozemek zakončen.

Objekt je vedený jako rekreační objekt s číslem evidenčním a celá oblast osady Zelený je územním plánem určena pouze k rekreaci. Stavba je však svým technickým stavem uzpůsobena k celoročnímu užívání, případně bydlení. Jelikož majitel ponechá rychlé připojení k internetu, může chalupa sloužit i jako zázemí pro práci z domova.

Technické parametry:

Výměry:
sklep: cca 60 m2
přízemí: 88 m2
1. patro: 49 m2 + lodžie 8,5 m2 + terasa 58 m2
půda: 25 m2
zahrada: 1733 m2
garáž (součást přízemí): 18 m2

vytápění: elektrický kotel s ovládáním na dálku, krb
ohřev vody: elektrický bojler
voda: studniční pitná
odpad: jímka
elektro: 400V v mědi
technologie výstavby: smíšená
internet: stabilní 4G (T-mobile)

Technologie výstavby podrobněji:
Dům je částečně postaven na původních základech z čedičového lomového kamene. Zdi jsou v přízemí silné 0,9 metru. Nad kamenem dostavba z plných pálených cihel včetně příček. Dřevěná obvodová konstrukce je použita pouze u stěny mezi velikou ložnicí a lodžií v prvním patře objektu.

Pohodová zima na chalupě? Proč ne!

Myslíte, že chalupu je třeba na zimu zavřít a vrátit se až na jaře? Nikoliv! Díky nadmořské výšce 500 metrů si majitelé užijí v zimě často bohatou sněhovou nadílku. V chalupě si před příjezdem na dálku zatopíte v radiátorech a romantickou atmosféru navodíte po příjezdu zapálením krbu. A co na zahradě? Tam si snadno vytvoříte vlastní kluziště.

POLOHA

Poloha zajišťuje především klid a blízkost přírody. V osadě Zelený stojí jen pár domů a lidé sem jezdí právě za klidem, které toto úžasné místo nabízí. V oblasti je navíc nepřeberné množství turistických a cyklistických stezek. Přímo v Úštěku je vyhledávané jezero ke koupání.

Výhodou je dojezdová vzdálenost z velkých měst. Praha cca hodinu, Mladá Boleslav cca 45 minut, Ústní nad Labem nebo Litoměřice necelou půl hodinu. Zajímavé může být v zimních měsících využití malého lyžařského vleku (Pohoří u Malečova) vzdáleného lehce přes dvacet minut jízdy autem.

CENA

0
PRODÁNO

POSTUP PŘI KOUPI

Nedá vám tato krásná nemovitost spát? To je dobře, mně také ne! Jaký je postup koupě?

 • Napište nebo zavolejte a domluvte si osobní prohlídku, rád vás provedu a zodpovím otázky.
 • Pokud se vám bude nemovitost líbit i osobně a rozhodnete se pro koupi, můžeme přistoupit k podpisu smlouvy o složení blokovacího depozita (takzvaná rezervační smlouva). Tu Vám poskytnu předem k prostudování a na jejím základě se skládá záloha ve výši 4% z kupní ceny.
 • Poté zajistím ve spolupráci s Tříska & Žák, advokátní kancelář, s.r.o. všechny potřebné smlouvy, včetně podkladů pro katastr nemovitostí. Samozřejmostí je zajištění advokátní úschovy finančních prostředků.
 • Pokud financujete koupi hypotékou, jsem v pravidelném kontaktu s vaším hypotečním poradcem, případně přímo bankou, a informuji o postupu. Nemáte hypotečního poradce? Rád doporučím prověřeného kolegu, který pro vás zajistí financování „na míru“ a zdarma.
 • V případě financování hypotečním úvěrem bude následovat odhad nemovitosti a poté podpis úvěrových smluv a vydání zástavních smluv.
 • Teď přichází na řadu podpis kupní smlouvy, smlouvy o advokátní úschově a případně zástavních smluv z banky. Podpisy je na některých vyhotoveních nutné ověřit.
 • Do advokátní úschovy pošlete vlastní prostředky a v případě hypotéky pošle banka zbytek, a to na základě podaného návrhu na vklad zástavní smlouvy do katastru. Podání návrhu do katastru zajistím.
 • Po zaplacení celé kupní ceny doručím na katastr také kupní smlouvu.
 • Katastr nemovitostí v rozmezí 22 až 35 dní převede vlastnické právo k nemovitosti.
 • Předáme vám nemovitost k užívání v termínu dle dohody a znění kupní smlouvy.
 • Zajistíme hladký převod veškerých dodavatelů energií.
 • Jste novým majitelem a spokojeně bydlíte.

KONTAKT

Viktor Janovský

Profík v prodeji nemovitostí

+420 607 588 961

viktor.janovsky@aktivreality.cz
reality@viktorjanovsky.cz
www.viktorjanovsky.cz

        

Více o mně ZDE.

Napište mi