JEDINEČNÁ PRVOREPUBLIKOVÁ VILA NA MĚLNÍKU

PRODÁNO

Prodej exkluzivní nemovitosti v širším centru Mělníka. Prvorepubliková vila nabízí komfort prostorného bydlení i místo pro podnikání. Kombinace dobových vzdušných prostor s promyšlenou dispozicí je kombinována s moderním technickým zázemím. Nový majitel si nekupuje pouze nemovitost, ale část historie královského věnného města.

PREZENTACE

O vile s mělnickou architektkou…

Virtuální prohlídka

vynikající poloha
jedinečná nemovitost
veliký prostor
poctivá stavba
vybavenost v dosahu
nedaleké Kokořínsko

Půdorysy

sklep

1. nadzemní podlaží

2. nadzemní podlaží

O NEMOVITOSTI

Popis

Nemovitost z roku 1923 byla postavena ve své době nadstandardně a velmi kvalitně. Hlavní prostory tvoří dvě nadzemní podlaží, každé o vnitřní ploše cca 170m2, sklep veliký 40m2 a půdní prostor s možností vestavby dalších obytných místností na ploše přibližně 180m2.

V prvním patře domu je bytová jednotka o dispozici 5+1 (včetně dominantní společenské haly s krbem). Přízemí domu je aktuálně z části využíváno jako zubní ordinace s laboratoří (včetně např. potřebného odsávání), čekárnou a zázemím. Dále je zde vstupní hala, tři prostorné místnosti, technická místnost, sklad a toaleta.

Ve sklepě se nachází technické zázemí včetně dvou kotlů pro vytápění ústředním topením (každé ze dvou podlaží má svůj nezávislý kotel), bojleru na ohřev vody a jednotky centrálního vysavače. Od sklepa až po půdu prochází vilou točité schodiště propojující všechna podlaží.

Nemovitost prošla za dobu své existence průběžnými úpravami a rekonstrukcemi a je ve velmi dobrém technickém stavu – podrobnější informace naleznete v sekci historie níže.

Objekt je vhodný jak k využití pouze pro bydlení, tak kombinací s prostory k podnikání. Vila má nezávislé vstupy ze tří stran – z ulice Havlíčkova, z ulice Kpt. Jaroše a ze dvora. Prostory mají minimalizované nosné zdi a místo je tak velmi variabilní pro případné úpravy.

Zahrada domu poskytuje dostatek prostoru pro trávení volného času a odpočinku. Automobil je možné zaparkovat pod přístřešek nebo do přibližně 25m2 veliké garáže.

Dům je vytápěný plynovými kotly (a nezávislé pro přízemí a 1. patro domu), ohřev vody pak řešen plynovým bojlerem. Dům je napojen na vodovodní řád a odpad sveden do kanalizace. Elektřina v domě je rozvedena v mědi.

Vila má centrální systém vysávání, rozvody LAN sítě do všech místností a v neposlední řadě systémem pro vysoký stupeň zabezpečení – viz technické specifikace.

Technické parametry:

Výměry:
sklep: 40 m2
přízemí: 170 m2
1. patro: 170 m2 + balkóny 16 m2
půda: 180 m2
zahrada: 218 m2
garáž: 25 m2

vytápění: 2x plynový kotel, krb
klimatizace: kuchyň, ordinace
ohřev vody: plynový bojler
voda: veřejný vodovod
odpad: veřejná kanalizace
elektro: 400V v mědi
technologie výstavby: smíšená

Zabezpečení:
systémem pro vysoký stupeň zabezpečení Paradox Digiplex EVO s dálkovým ovládáním a signalizací (EZS a EPS)
kamerovým systémem se záznamem a možností on-line náhledu.
čidla zaplavení a úniku plynu.

Historie

Vilu nechal postavit MUDr. Karel Dvořák v roce 1923. Vzhled budovy je do velké míry ovlivněn jeho svatební cestou po Anglii. Tam se totiž jeho manželka zamilovala do velikých dělených oken, která jsou pro tamní stavení typická. Stavba samotná ve své době nesla prvky nadstandardního vybavení a velmi kvalitního zpracování, jako příklad lze uvést vybavení ústředním topením či centrálním rozvodem teplé vody. Stavbu realizoval v té době asi nejpovolanější mělnický stavitel Václav Nový. Ten je mimo jiné podepsán pod stavbou místního kulturního domu a dalšími významnými stavbami. Velké finanční nároky na financování stavby se nakonec ukázaly nad síly majitelů a vila přešla do majetku rodiny Uzlů, opět s lékařskou tradicí. Rodina současné majitelky vlastní vilu od 70. let.

První patro bylo vždy využíváno pro bydlení, případně jako byt propojený s ordinací. Přízemí prošlo od doby vzniku několika úpravami od koloniálu za první republiky, nebo později prodejna. Od přelomu milénia byla v přízemí také obnovena tradice „doktora v domě“, a to zřízením zubní ordinace.

Úpravy v čase…

Budova je od počátku poctivě udržována ve velmi dobrém stavu. V 80. letech minulého století prošla větší stavební rekonstrukcí, kdy byla v prvním patře změněna dispozice bytu (více obytných místností situováno na jižní a východní stranu). Bylo také zrekonstruováno ústřední topení v prvním patře a opravena fasáda objektu.

Na začátku 90. let byla kompletně zrekonstruována střecha, obnoveny veškeré rozvody elektřiny a dokončena rekonstrukce ústředního topení s možností samostatného vytápění přízemí a prvního patra (dva samostatné plynové kotle). Také došlo k obnovení prodejny v přízemí se vstupem z ulice Kpt. Jaroše.

Přelom dvacátého a jednadvacátého století znamenal pro vilu obnovu rozvodů vody a odpadů a také zřízení zubní ordinace v přízemí. Dům aktuálně disponuje moderním technickým řešením zabezpečení či centrálním systémem vysávání – více v sekci technické parametry.

POLOHA

Vila je postavena v širším historickém centru Mělníka s dobrou dostupností potřebné občanské vybavenosti. Centrum města poskytuje dostatek menších obchodů a mnoho provozoven restauračních zařízení. Ani větší obchody s potravinami však nejsou příliš vzdáleny. Nejblíže je Tesco, kolem kterého jsou další obchody v rámci City Marketu a Z centra.

Poloha Mělníka kombinuje výhodu dobré dostupnosti do hlavního města s blízkostí krásné přírody. Kromě městských parků a zeleně těsně za hranicemi města prakticky všemi směry se severně od Mělníka nachází CHKO Kokořínsko, které je vyhledávané pro nespočet turistických a cyklistických tras a mnoho zajímavých míst.

CENA

0
PRODÁNO

POSTUP PŘI KOUPI

Nedá vám tato vila spát? To je dobře, mně také ne! Jaký je postup koupě této krásné nemovitosti?

 • Napište nebo zavolejte a domluvte si osobní prohlídku, rád vás provedu a zodpovím otázky.
 • Pokud se vám bude nemovitost líbit i osobně a rozhodnete se pro koupi, můžeme přistoupit k podpisu smlouvy o složení blokovacího depozita (takzvaná rezervační smlouva). Tu Vám poskytnu předem k prostudování a na jejím základě se skládá záloha ve výši 4% z kupní ceny.
 • Poté zajistím ve spolupráci s Tříska & Žák, advokátní kancelář, s.r.o. všechny potřebné smlouvy, včetně podkladů pro katastr nemovitostí. Samozřejmostí je zajištění advokátní úschovy finančních prostředků.
 • Pokud financujete koupi hypotékou, jsem v pravidelném kontaktu s vaším hypotečním poradcem, případně přímo bankou, a informuji o postupu. Nemáte hypotečního poradce? Rád doporučím prověřeného kolegu, který pro vás zajistí financování „na míru“ a zdarma.
 • V případě financování hypotečním úvěrem bude následovat odhad nemovitosti a poté podpis úvěrových smluv a vydání zástavních smluv.
 • Teď přichází na řadu podpis kupní smlouvy, smlouvy o advokátní úschově a případně zástavních smluv z banky. Podpisy je na některých vyhotoveních nutné ověřit.
 • Do advokátní úschovy pošlete vlastní prostředky a v případě hypotéky pošle banka zbytek, a to na základě podaného návrhu na vklad zástavní smlouvy do katastru. Podání návrhu do katastru zajistím.
 • Po zaplacení celé kupní ceny doručím na katastr také kupní smlouvu.
 • Katastr nemovitostí v rozmezí 22 až 35 dní převede vlastnické právo k nemovitosti.
 • Předáme vám nemovitost k užívání v termínu dle dohody a znění kupní smlouvy.
 • Zajistíme hladký převod veškerých dodavatelů energií.
 • Jste novým majitelem a spokojeně bydlíte.

KONTAKT

Viktor Janovský

Profík v prodeji nemovitostí

+420 607 588 961

viktor.janovsky@aktivreality.cz
reality@viktorjanovsky.cz
www.viktorjanovsky.cz

        

Více o mně ZDE.

Napište mi