Články

Úrokové sazby klesají, zájem o hypotéky roste!

Vyšší zájem lidí o hypoteční úvěry vyvolal konkurenční boj a sazby se začaly vracet pod 3 procentní hranici. Zároveň v březnu díky tomu, že Česká národní banka ponechala úrokové sazby beze změny, dostaly banky další šanci pro jejich snížení. Většina z bankovních ústavů s tímto krokem ČNB počítala a hypotéky zlevnila již v březnu. Úroková sazba tak zažila největší pokles od roku 2015 a zastavila se na 2,9%.

Zobrazit celý článek

Chcete koupit dům? Splňte si svůj sen bez obtíží a zbytečných komplikací

Co všechno je nutno absolvovat před tím, než se můžete slavnostně nastěhovat do nového domu? Na následujících řádcích se pokusím popsat několik důležitých kroků, na které je dobré při koupi nemovitosti myslet.

Zobrazit celý článek

Jak uspíšit prodej nemovitosti? Navštivte katastrální úřad co nejdříve!

Sepsat inzerát, najít kupce, podepsat kupní smlouvu a obdržet odpovídající finanční odměnu v rekordně krátkém čase – to je sen každého majitele nemovitosti. Bohužel realita je někde úplně jinde a některé situace a procesy zkrátka urychlit nejde.

Zobrazit celý článek

Převod nemovitosti: 6 největších rizik, na která je potřeba dát si pozor

Investice do nemovitosti může vést k zajímavému zhodnocení finančních prostředků. Vždy je ovšem potřeba zohlednit několik faktorů, které mají na úspěšnost této investice nemalý vliv. Protože je proces prodeje a převodu nemovitosti poměrně zdlouhavý a komplikovaný, nezkušeným osobám může přidělat nejednu vrásku na čele. Během samotného procesu převodu může přijít řada komplikací, které mohou plány na zajímavou investici nebo vysněné bydlení nepříjemně zhatit. Na co si dát pozor? Přináším vám výčet 6 nejčastějších komplikací a rizik, s nimiž se můžete setkat.

Zobrazit celý článek

Jak prodat byt v osobním vlastnictví: přečtěte si důležité rady

Rádi byste se z bytu přestěhovali do rodinného domku? Nebo jste nuceni přesunout se na druhý konec republiky za prací? Obě situace mají jedno společné – budete chtít prodat svůj byt, v němž jste doposud bydleli.

Ač se vám právě asi zdá, že se nacházíte ve složité situaci, věřte, že z hlediska prodeje nemovitosti jste vlastně v té nejjednodušší – prodáváte totiž byt, který je ve vašem vlastnictví. A že by mohlo být mnohem hůř: takový prodej bytu zatížený hypotékou nebo exekucí je jiný šálek kávy.

Zobrazit celý článek

Kupujete pozemek? Přečtěte si další řádky, ať nic nepodceníte!

Začínáte přemýšlet nad koupí pozemku, kde byste mohli postavit Váš vysněný dům a trávit na přilehlé zahradě pohodové jarní a letní dny? Mám pro Vás pár tipů, na co dát dobrý pozor, aby se Vám váš sen splnil co nejdříve.

 

Zobrazit celý článek

6 rozšířených mýtů o prodeji nemovitosti

Kolem spousty lidských činností panují mýty, kterým můžeme uvěřit a které změní náš pohled na danou věc či aktivitu. Jednou z těchto činností, jejíž fungování jako by stále nebylo úplně jasné, je prodej nemovitosti. S jakými nejčastějšími mýty se můžete setkat a čemu je lepší nevěřit?

Zobrazit celý článek

8 tipů, jak napsat perfektní inzerát k prodeji nemovitosti

Správně a především poutavě napsaný inzerát je cestou k rychlému prodeji nemovitosti. To se pochopitelně lehce řekne, ale hůře udělá. Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, jde o speciálně namíchanou směs písmen, slovních spojení a přesvědčivých frází, doplněných o špetku důvtipu. Pokud k jazyku ani stylistice nemáte příliš vlohy, nezoufejte! I přesto můžete napsat takový inzerát, který kupující zaujme! Jak na to se vám pokusím poradit.

Zobrazit celý článek

Fotíme interiér k prodeji: na co se zaměřit a čemu se naopak vyhnout?

Vyfotit ostrou, kvalitní a esteticky dokonalou fotku, to není jen tak. A u interiérů určených k prodeji to platí dvojnásob. Můžete mít sebelepší fotoaparát, dokonce může být pořizování fotek třeba vaším koníčkem, pokud ovšem nebudete dodržovat několik základních rad, výsledek nebude nikdy perfektní. Protože je správně nafocený interiér takovým malým uměleckým dílkem, oslovili jsme odborníky a ve spolupráci s nimi vám jednotlivé zásady detailně popíšeme na následujících řádcích.

Zobrazit celý článek

Příběh ze života: Máme byt s hypotékou a potřebujeme ho vyměnit za větší

Vyměnit byt zatížený hypotékou za jiný? Takový scénář je v našich končinách poměrně častý. Dva mladí a životem téměř nepolíbení lidé se rozhodnou sestěhovat. Vyberou finanční prostředky ze stavebního spoření a zbytek nemovitosti financují hypotékou. Po roce či dvou vzájemného soužití přijde řeč na potomka, který je již v mnohých případech dokonce na cestě. Co teď? Lze vůbec vyměnit byt zatížený hypotékou za jinou nemovitost? Odpovědí budou následující řádky.

Zobrazit celý článek

Nedaří se Vám prodat dům s velkým pozemkem?

Mám pro Vás jednoduchý tip, jak prodej zatraktivnit a oživit! Pozemek u domu jednoduše rozdělte a vydělejte dvakrát.

Zobrazit celý článek

Jak upravit interiér, aby byl maximálně prodejný: metoda Home Staging

Chystáte se prodat byt nebo dům? Nejprve musíte oslovit inzerátem a kvalitními fotografiemi jeho prostor. Právě ty hrají podstatnou roli a určují, zda se bude o nemovitost někdo zajímat i po zhlédnutí inzerátu. Pokud si nejste jistí, jak byt nebo dům připravit, využijte alespoň jednoduchou metodu Home Staging, která z vaší nemovitosti udělá atraktivní nabídku, kterou zájemce musí vidět na vlastní oči.

Zobrazit celý článek

Jak prodat byt s exekucí? Zoufalá situace nutí k zoufalým činům

Exekuce je pro všechny, kteří si půjčují peníze, velikým strašákem. Nikdo si totiž nikdy nemůže být jist, zda bude za rok nebo dva schopen splácet domluvené částky, protože přihodit se může ledacos. Když už je pro věřitele, kterému dlužník dluží, situace neúnosná, zpravidla kontaktuje exekutora a začíná nepříjemný sled událostí. Jak může dlužník z exekuce vyvázat vlastní byt? Dozvíte se v následujících řádcích…

Zobrazit celý článek

Zděděný byt a daň z příjmu - kdy ji musíte platit?

Smutná událost, kdy někdo přijde o své blízké, bývá vždy spojena s dědickým řízením. A pokud zesnulý vlastnil nemovitost, neminou dědice administrativní záležitosti a následné nakládání s ní. A přestože může být dědictví finančně zajímavou záležitostí, nezřídka nastávají situace, v nichž nejde tak úplně o výhru. Pokud zdědíte byt či jinou nemovitost po příbuzném, který žil daleko od vás a vy nemáte důvod se stěhovat, případně je byt ve stavu, v němž ho nechcete užívat, bývá nejlepším řešením jej prodat. Jak na to a v čem je prodej zděděných nemovitostí specifický? Vysvětlím vám vzápětí, pro zjednodušení uvádím případ s bytem.

Zobrazit celý článek

Předkupní právo je zpět - na co si dát při prodeji pozor?

Vlastníte nemovitost společně se sourozenci, kamarády nebo sousedy? Pečlivě si přečtěte následující řádky, týkají se Vás totiž změny, které přinesla novela občanského zákoníku.

Zobrazit celý článek

Koupili jste v roce 2017 nemovitost? Nezapomeňte v lednu na daňové přiznání!

Pokud jste v minulém roce nabyli do vlastnictví nemovitost (stavbu, jednotku, pozemek), nezapomeňte do 31.1.2018 podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí. Je to vaše zákonná povinnost.

Zobrazit celý článek

Jak dobře pronajmout byt: rady + praktické desatero

Pronájem bytu – situace, od níž si řada z nás slibuje mnohé. Někteří byt pronajímají kvůli vidině dlouhodobého příjmu, jiní jen jako doplnění stávajícího businessu. Pokud si s myšlenkou na pronájem pohráváte i vy, pak nepřestávejte číst následující řádky. Poradím, jak byt pronajmout, na co si dát při pronájmu pozor a jakým chybám se vyvarovat. Zároveň připojím praktické „desatero“, v němž shrnu vše podstatné a důležité.

Zobrazit celý článek

Výhody a nevýhody investice do nemovitostí: nejčastější chyby, kterých se raději vyvarujte.

Máte volné finanční prostředky, které si zaslouží vhodnou investici? Rozhodli jste se prozkoumat byznys s nemovitostmi? Pak se zbytečně neunáhlujte a raději se seznamte s výhodami a nevýhodami, které jsou s touto investicí neodmyslitelně spojené. Mám pro vás přehledný výčet, stejně jako nejčastější chyby, kterých se při investování do nemovitosti zbytečně dopouštíme.

Zobrazit celý článek

3 případy, kdy vás při prodeji nemovitosti čeká také jednání s bankou

Při prodeji nemovitosti mohou nastat situace, které do celého procesu zapojí i banku. Víte, které případy to jsou, o čem budete s bankou jednat a na co byste se měli připravit? Prozradím vám to v následujících řádcích.

Zobrazit celý článek

Jak na pronájem nemovitosti ve spoluvlastnictví

Věci, které máme a užíváme, často vlastníme sami, jsme jejich jedinými vlastníky. Není tomu tak ale vždy. V tomto článku se zaměřím na situace, které mohou nastat při pronájmu nemovitosti, jež je ve spoluvlastnictví. Tedy na situace, kdy nemovitost nemá pouze jediného vlastníka – vás – ale i dalšího, případně dalších několik. Jak se takové případy řeší a na co je třeba dávat pozor?

Zobrazit celý článek

Nejčastější omezení vlastnického práva: Jak je zjistit a na co si dát pozor?

Nemovitost, kterou se chystáte koupit, musíte znát do posledního detailu. Nestačí pouze vědět, kdo ji vlastnil před vámi, kdy zde byla provedena rozsáhlá rekonstrukce nebo kde je nejbližší bar či supermarket. Ještě před tím, než podepíšete kupní smlouvu, se pečlivě seznamte také s případnými omezeními vlastnického práva a vadami, a to jak viditelnými, tak skrytými, faktickými i právními.

Zobrazit celý článek

Prodej nemovitosti a daň z příjmu: V těchto 4 situacích ji neplatíte

Prodáváte nemovitost? Pak možná počítáte také s tím, že budete nuceni uhradit odpovídající daň z příjmu poníženou o výdaje. Existují ovšem situace, kdy tuto daň neplatíte. Pokud dodržíte podmínky dané zákonem, nemusíte si s daní z příjmu vůbec lámat hlavu. Mám pro vás hned 4 situace, kdy jste od platby této daně zcela oproštěni. Jaké to jsou? Nepřestávejte číst následující řádky a dozvíte se to!

Zobrazit celý článek

Připravujeme dům k prodeji: 11 jednoduchých rad a triků, které se vyplatí nepodcenit

Prodáváte dům? Pak určitě chcete vyšroubovat kupní cenu pokud možno co nejvýše. Jak to ale udělat? Mám pro vás 11 praktických rad a tipů, na které se vyplatí při prodeji myslet. Jedině tak můžete prodat nemovitost za odpovídající cenu a přilákat dostatečný počet potenciálních zájemců.

Zobrazit celý článek

Kde se vyplatí inzerovat nabídku nemovitosti?

Ať už se to někomu líbí, nebo ne, základem prodeje nemovitosti je inzerce na internetu. Ten je plný různých serverů, ať už soustředěných přímo na nemovitosti, nebo na prodej „všeho“. Které servery jsou pro Vás ale nejlepší?

Zobrazit celý článek

Kvalitní představení nemovitosti - základ úspěšného prodeje!

Fotografie, případně videoprohlídka, jsou prvním kontaktem potenciálních zájemců o nemovitost. Mnoho lidí ale tento zásadní faktor stále zanedbává.

Zobrazit celý článek

Nezapsané stavby a přístavby - co s nimi?

Prodáváte dům a na katastru není zapsaná například garáž či letitá přístavba místnosti? Dejte vše do pořádku co nejdříve, ať nepřijdete o kupce!

Zobrazit celý článek

VIDEONÁVOD - Jak získat informace z katastru nemovitostí v pohodlí domova

Mnoho důležitých informací o nemovitostech můžete najít sami a zadarmo. Stačí Vám k tomu počítač s připojením k internetu.

Zobrazit celý článek

Průkaz energetické náročnosti budovy - nutnost pro prodávající

Prodáváte byt nebo dům? Musíte mít Průkaz energetické náročnosti budovy, jinak vám hrozí až statisícová pokuta! Souhrn toho nejdůležitějšího najdete v tomto článku.

Zobrazit celý článek

Předkupní právo je zpět

Majitelé nemovitostí měli dlouhá léta zažitý fakt, že v případě prodeje svého podílu jej musí nabídnout spoluvlastníkům. To platilo, už ale neplatí, ale platit zase bude.

Zobrazit celý článek

Ceny nemovitostí a hypotéky. Tak trochu blázinec.

Pojďme se jasně a stručně podívat na to, co se to u nás vlastně děje.

Zobrazit celý článek

Jak poznat dobrého makléře? Tři kroky k odpovědi.

Možná si právě teď pokládáte tuto otázku. Ať si nakonec vyberete mě, nebo některého z kolegů, vybírejte dobře. A podle čeho? Možná vám napoví pár chytrých rad:

Zobrazit celý článek

Kontaktní formulář

Zašlete nám Vaše dotazy

Opiště text - nechci spam:


      © 2017 - Viktor Janovský
Digitální obchodník
Zpět nahoru